Konferencë ndërkombëtare mbi marrëdhëniet Serbi-Shqipëri

Nga Redaksia 09.07.2018 23:05

Në Beograd do të zhvillohet një konferencë ndërkombëtare nga agjencia serbe e lajmeve “Tanjug” në bashkëpunim me Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) me temën “Serbët dhe Shqiptarët – Në cilin drejtim?”.

Konferenca do të mbahet në hotelin “Metropol Palace”, ku do të diskutohet nga ekspertët serbë, shqiptarë dhe ndërkombëtarë në lidhje me marrëdhëniet mes dy kombeve, rrethanat historike, politike dhe ndërkombëtare që gjenerojnë këto marrëdhënie sot, si dhe drejtimin që mund të marrin në të ardhmen duke pasur parasysh qëllimin e përbashkët të aderimit në BE.

Fjalimi kryesor do të mbahet nga ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç.

Konferenca do të hapet nga drejtuesit e “Tanjug” dhe ATSH, Branka Djukiç dhe Armela Krasniqi.

Nga Redaksia 09.07.2018 23:05
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.