Fillon regjistrimi në shkollën e mesme në Bujanoc

Nga Redaksia 09.07.2018 14:47

Regjistrimi i nxënësve në vitin e parë të shkollës së mesme ka filluar sot ndërsa do të vazhdojë edhe ditën Martë nga ora 8:15 e mëngjesit dhe afati i dytë I regjistrimit është më 12 Korrik.

Shkolla e mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc për vitin e ri shkollor 2018/2019 do të mirëpres 210 nxënës të vitit të parë në shtatë paralele në pesë profile të ndryshme shkollore. 

“Nxënësit duhet të posedojnë certifikatën e lindjes, fletëparaqitjen e plotësuar, deftesën e shkollës fillore dhe listën e fletë dëshirave”, thuhet në njoftimin e shkollës së mesme.

Sipas këtij njoftimi secili nxënës duhet të përcaktohet për lëndën zgjedhore mësim fetar apo edukatë qytetare (e plotëson në fletëparaqitje).

Ndërsa nxënësit e drejtimit të gjimnazit përcaktohen edhe për lëndën e dytë zgjedhore dhe atë gjuhë frënge apo gjuhë gjermane.

Të gjithë nxënësit mundë të verifikojnë vetë për regjistrimin në linkun e ministrisë së arsimit dhe zhvillimit të teknologjisë së Serbisë./Titulli.com/

Nga Redaksia 09.07.2018 14:47
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.