Mitroviq: Si po shpenzon buxhetin qeverisja lokale në Bujanoc

Nga Redaksia 05.07.2018 14:26

Deputeti popullorë Nenad Mitroviq nga Partia Përparimtare Serbe në Bujanoc akuzon qeverisjen lokale për jo transparencë të shpenzimit të buxhetit dhe mos bashkëpunim me qeverinë qendrore.

Ai gjatë një konference për media tha se qeverisja po refuzon që këshilltarëve komunal të jap raportet e shpenzimeve për 62.5 milion dinarë nga shfrytëzuesit indirekt.

“Refuzimi i qeverisjes lokale për të dhënë raportet e arsyeton dyshimin tonë se si janë shpenzuar dhe kujt iu ndanë mjetet”, është shprehur Mitroviq.

Mitroviq ka folur edhe për shumë çështje tjera në interes të përgjithshëm të komunës së Bujanocit si dhe subvencionet e bujqësisë e ndërmarrjeve të vogla./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 05.07.2018 14:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.