Huawei zbulon smartfonin e parë me 8GB RAM

Nga Redaksia 04.07.2018 11:22

Telefoni do të lanciohet këtë muaj në Kinë më 24 korrik.

Huawei sapo zbuloi Honor 10 GT, i cili do të jetë smartfoni i saj i parë me 8GB RAM. Paraardhësi i tij, Honor 10, i cili nisi në prill për Kinën dhe maj në nivel ndërkombëtar, kishte vetëm mundësi për 4GB ose 6GB RAM.

Përveç RAM – it shtesë, smartfoni i ri do të ketë të njëjtat specifika dhe paraqitje si Honor 10. Honor 10 GT ka një ekran LCD 5.8 inç, 2280 x 1080 me një sensor gjurmë gishtash në butonin home.

Ajo ka një nivel ku sensori 24-megapiksel i vetëshpallur i frontit është dhe një ekran ndryshe pothuajse gati cep më cep.

Është mundësuar nga një procesor Kirin 970 dhe një bateri 3,400 mAh. Në anën e pasme, ai ka dy kamera të pasme që janë 16 megapikselë dhe 24 megapikselë. Sa për portet, ajo ka një 3.5mm jack të kufjeve dhe USB Type-C portë.

Telefoni do të lanciohet këtë muaj në Kinë më 24 korrik.

Ndërkohë që çmimi zyrtar nuk është shpallur akoma, duke pasur parasysh specifikat e tij të ngjashme dhe paraqitjen e Honor 10, Honor 10 GT mund të kushtojë pothuajse pak më shumë se 391.42 dollarë. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 04.07.2018 11:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.