Sa është qiraja mesatare në Zvicër?

Nga Redaksia 04.07.2018 11:16

Qiraja më së shtrenjti është në Cyrih, ku një banesë 100 metra katror, kushton 2700 franga në muaj

Qiraja mesatare për një apartament 100 metra katror në Zvicër ishte 2210 franga (2,226 dollarë) në qershor, sipas firmës pronësore “Immoscout24”, shkruan “The Local”.

Çmimi mesatar është rritur për 2 për qind në krahasim me muajin e kaluar, gjithnjë sipas kësaj kompanie, përcjell albinfo.ch.

Por, çmimi mesatar po rritet për shkak të rritjes në Cyrih, ku qiratë u rritën 1.8 % për dallim nga muaji i kaluar.

Një banesë në Cyrih në muajin qershor me 100 metra katror ishte 2.700 franga zvicerane, më e larta në vend.

Megjithatë, në vendet tjera çmimet janë zvogëluar, për shembull në Zvicrën Lindore me 0.8 %.

Gjithnjë sipas kësaj firme, në të gjitha rajonet zvicerane çmimet e qirasë janë zvogëluar, përveç Cyrihut. Në rajonin e Liqenit të Gjenevës, ka pasur një rënie prej 0.4 përqind.

 

Nga Redaksia 04.07.2018 11:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.