Thirrje e hapur për mësimdhënësit e lëndës fetare në Luginë të Preshevës

Nga Redaksia 03.07.2018 08:09

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) bënë thirje të hapur për të gjithë kanditatët e interesuar për vende pune mësimdhënës të lëndës fetare për shkollat fillore dhe të mesme në Luginë të Preshevës për vitin akademik 2018/2019.

Aplikuesit të sjellin këto dokumente:

1- Diploma ( fotokopje )

2- Certifikata dhe nështetësia ( të mos jetë më e vjetër se 6 muaj)

3- Biografinë (CV) dhe

4- Kërkesë drejtuar BIPBM-së.

Mësimdhënësit të cilët kanë ushtruar detyrën e profesorit në vitin akademik 2017/2018, janë të obliguar të i përgjigjen konkursit dhe ta plotësojnë formularin e aplikimit.

Afati i fundit për dorëzimin e dokumenteve është deri më datë 09.07.2018,   çdo ditë pune, nga ora 10:00 deri në orën 14:00, në zyrën e KBI- së në Bujanoc, rruga e Kosovës, numri kontaktues 0690334093. 

Shërbimi Informativ pranë BIPBM-së

Nga Redaksia 03.07.2018 08:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.