Së shpejti mund të hidhet në treg një airbag për mbrojtjen e telefonit tuaj

Nga Redaksia 02.07.2018 12:01

Sipas DesignBoom, Frenzel krijoi airbag-un celular, një kasë që ndjen kur telefoni juaj është në rënie të lirë dhe liron krahë metalikë për ta mbrojtur atë nga dëmtimi.

Njerëzit rrëzojnë dhe thyejnë smartfonët e tyre gjatë gjithë kohës, por një student inxhinier gjerman Philip Frenzel mund të ketë zgjidhjen për të kursyer të gjithë kohën, paratë dhe stresin e panevojshëm.

Sipas DesignBoom, Frenzel krijoi airbag-un celular, një kasë që ndjen kur telefoni juaj është në rënie të lirë dhe liron krahë metalikë për ta mbrojtur atë nga dëmtimi.

Një student nga Universiteti Aalen në Gjermani, Frenzel fitoi një çmim nga Shoqata Gjermane e Mekatronikës me airbag për celular dhe pret të lançojë pajisjen në Kickstarter muajin e ardhshëm së bashku me Peter Mayer, një tjetër student në universitet, sipas portalit gjerman Preview Online.

Nëse ky produkt ose një i ngjashëm me të, me një dizajn të përmirësuar, e bën të njohur atë në treg, nuk ka dyshim se mund të ndihmojë në shpëtimin e qindra dollarëve, gjithashtu do të shmangeshin shpenzimet e tepërta për riparimet e telefonit ose pajisjet e reja.

Epoka e ekraneve të plasaritura mund të jetë duke arritur drejt një fundi dhe kjo duket se do të ndodhë më shpejt sesa kemi menduar. /PCWorld Albanian

 

 

 

Nga Redaksia 02.07.2018 12:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.