“Rusi 2018”, 48 futbollistët më të mirë të secilës ndeshje në grupe (FOTO)

Nga Redaksia 30.06.2018 08:54

Çdo ndeshje e fazës së grupeve të Botërorit “Rusi 2018” ka pasur lojtarin e saj më të mirë (MVP).

Janë 6 futbollistët që kanë pasur fatin ta fitojnë dy herë këtë çmim në 3 ndeshjet e luajtura deri tani me kombëtaret respektive, njëri prej tyre është Cristiano Ronaldo, që e ka nisur vrullshëm në Rusia 2018 duke realizuar 4 gola në tri ndeshje.

MVP janë zgjedhur edhe tre futbollistë shqiptarë: Xherdan Shaqiri, për paraqitjen kundër Serbisë ku shënoi golin e fitores në fund, Blerim Xhemaili për golin që shënoi kundër Kosta Rikës dhe Adnan Januzaj për finalizimin e bukur në fitoren 1-0 të Belgjikës kundër Anglisë, shkruan Insporti.

Më poshtë ju prezantojmë 48 fituesit (MVP):

Nga Redaksia 30.06.2018 08:54
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.