Grupi gjerman e kallë sheshin në Triesta të Italisë me valle shqipe (VIDEO)

Nga Redaksia 30.06.2018 08:51

Në triesta të Italisë, grupi gjerman prej pesë anëtarësh FABULA AETATIS (Official), për mrekulli e kanë interpretuar përmes instrumenteve të tyre muzikore këngën shqiptare “Gajdexhiu”, si dhe një pjesë të këngës “E lutë nana bijën”, transmeton Albanienshow.

Në një moment, pra në minutën 02:04 të kësaj video, njëri nga anëtarët e këtij grupi e bën me duar shqiponjën️.

Ky supër interpretim është transmetuar LIVE në faqën zyrtare të grupit gjerman FABULA AETATIS (Official).

 

Nga Redaksia 30.06.2018 08:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.