Ministria e Kulturës së Kosovës do të përkrah aktivitete të shtëpisë së kulturës në Bujanoc

Nga Redaksia 28.06.2018 15:45

Zëvendës ministri nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti gjatë vizitës së tij në komunën e Bujanocit u takua edhe me drejtorin e shtëpisë së kulturës, Jetmir Ismaili.

Hoti theksoi se bashkëpunimet do të vazhdojnë në fushat përkatëse në të cilat punon ministria që ai përfaqëson, shkruan Titulli.com.

Sipas drejtorit të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, Jetmi Ismaili është marrë përkrahja për aktivitete të ndryshme kulturore.

“Biseduam rreth organizimeve tradicionale qe i ka shtëpia e kulturës dhe se kemi shprehur nevojën për mbështetje në këto aktivitet nga Kosova”, tha Ismaili.

Ismaili theksoi se zëvendës ministri, Hoti ka shprehur gatishmërinë dhe ka premtuar që do të ketë organizime të ndryshme nga Kosova./Titulli.com/

Nga Redaksia 28.06.2018 15:45
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.