Shqiponja dykrerëshe zbret edhe në birrën zvicerane

Nga Redaksia 28.06.2018 08:32

"Shqiponja" e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit është bërë ‘hit’ në Zvicër.

Lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë ‘shqiponjën’ në ndeshjen ndaj Serbisë – gjë kjo që shkaktoi shumë reagime në mbarë botën. 

Birra zvicerane, Luzerner Bier ka ndërruar ambalazhin e produktit të tyre – duke e vendosur festimin e lojtarëve shqiptarë në ballë të birrës.

Aty shihet simboli i shqiptarëve ‘shqiponja’, gjë që tashmë po i pëlqen edhe zviceranëve.

Faqja zyrtare e birrës në Facebook, e ka postuar njoftimin për ndërrimin e ambalazhit:

“Birrë Luzern origjinal. E shkëlqyeshme dhe freskuese, tamam si ekipi jonë kombëtar në Kupën e Botës. Sonte do të shënojmë dhe do të fluturojmë drejt 1/8 së finales”, thuhet në mbishkrimin e kësaj kompanie krahas fotografisë së vendosur, transmeton 'Zëri.info'.Image

Nga Redaksia 28.06.2018 08:32
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.