Aplikacioni Schoolwork i Apple tani është në dispozicion për përdorim nga mësuesit

Nga Redaksia 27.06.2018 09:44

Aplikacioni, që do të përdoret në iPads, u lejon mësuesve të menaxhojnë me lehtësi detyrat në klasë, si krijimi i detyrave dhe ndjekja e përparimit individual të nxënësve.

Aplikacioni Schoolwork i Apple, I cili debutoi në ngjarjen e saj të arsimit më parë këtë vit, tani është në dispozicion për mësuesit për t’u përdorur.

 Aplikacioni, që do të përdoret në iPads, u lejon mësuesve të menaxhojnë me lehtësi detyrat në klasë, si krijimi i detyrave dhe ndjekja e përparimit individual të nxënësve.

Kur Apple prezantoi për herë të parë Schoolwork, e përshkroi atë si shkrimin e një email-i. Kur krijojnë detyrat, mësuesit mund të shkruajnë shënime, të dërgojnë PDF dhe të përfshijnë lidhjet në internet.

Ata gjithashtu mund të caktojnë aktivitete për studentët në kuadër të aplikacioneve të tjera arsimore që po përdorin në klasë. Aplikacione popullore si Explain Everything, Tynker, GeoGebra, dhe Kahoot! aktualisht punojnë drejtpërdrejt me Schoolwork.

Përveç kësaj, mësuesit mund të përdorin Schoolwork për të monitoruar progresin e studentëve në këto aplikacione dhe aktivitete, duke lejuar përvoja të përshtatura dhe më të personalizuara të të nxënit.

Të gjitha të dhënat e ruajtura për studentët mbahen private dhe shkollat ​​krijojnë dhe mbajnë kontroll mbi llogaritë e përdorura nga studentët. Schoolwork u njoftua së bashku me një grup të mjeteve të tjera të fokusuara në arsim që të gjithë mund të përdoren së bashku nga studentët dhe mësuesit.

Ekziston edhe Classroom, një aplikacion për menaxhimin e pajisjes për Apple, një vegël e re për zhvilluesit e quajtur ClassKit dhe iPad-I I ri me çmim më të ulët të Apple me mbështetjen Pencil që është vetëm 299 dollarë për shkollat. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 27.06.2018 09:44
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.