Këmbët me ujë në kripë dhe do të ndiheni super të çlodhur!

Nga Redaksia 27.06.2018 09:42

Epo francezët ngjajnë me gjyshet tona në këtë pikë. Ato përdorin ujë të ngrohtë me kripë për këmbët e lodhura.

Ja mënyra konkrete:

Në një kovë me ujë të ngrohtë, hidhen dy lugë gjelle me kripë të trashë, mbahen për 15-20 minuta dhe më pas vendosen në një tjetër kovë me ujë me akull.

Efektet? Do të ndiheni super të çlodhur!

Nga ana tjetër, vendet nordike e kanë gjetur recetën për lëkurën e shëndetshme. Gratë suedeze apo skandinave zgjedhin që të trajtojnë lëkurën e fytyrës me pak mjaltë të ngrohtë, disa pika limoni dhe pak vaj luledielli.

Kjo maskë mbahet për 30 minuta në fytyrë. Eshtë shumë e mirë për elasticitetin dhe kundër irritimeve nga temperaturat e ulëta.

 

Nga Redaksia 27.06.2018 09:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.