Hetem Ramadani arrin ta shëron nga kanceri në mushkëri Besnik Arifin nga Presheva (video)

Nga Redaksia 27.06.2018 08:22

Kanceri eshte nder semundjet me vdekjeprurese ne bote dhe mjekesia ofron menyra te ndryshme per ta trajtuar kete semundje.

Besnik Arifi ka pirë duhan plot 54 vjet, dhe kjo shprehi ia shkaktoi atij kancerin në mushkëri.

Pas diagnostikimit, ai kishte një dilemë jetësore: t’i nënshtrohej kimioterapisë apo ta përdorte recepturën bio të Hetem Ramadanit

Ai zgjodhi këtë të fundit dhe tani, pas vetëm pak javëve, ËSHTË SHËRUAR NGA KANCERI

Pasi mjeket e kishin diagnostifikuar me kancer, ata i ikishin sugjeruar qe sa me pare ti nenshrohej kimioterapise.

Por pas keshillave te shumta, e gjithashtu edhe me vullnetin e babase, ata kishin vendosur ti permbaheshin vetem receptures se Hetem Ramadanit.

Pas tri jave me recepturen bio, analizat dhe mjeket kishin treguar se atij i eshte permiresuar gjendja jashtezakonisht shume.

Ndryshe Hetem Ramadani se fundmi eshte bere sensacion ne shqiptari pasi eshte duke e sfiduar mjekesine boterore, ai ka raste te panumerta te personave qe i ka sheruar nga diabeti, por edhe te semundjeve tjera. Te gjitha terapite e tij jane te bazuara ne ushqim bio, nderkaq konsultimet jane FALAS.

Dëgjojeni rrëfimin prekës të Besnikut dhe djalit të tij Arbianit.

 

Nga Redaksia 27.06.2018 08:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.