Google Chrome në Android mund të ruajë artikuj për t’u lexuar “offline”

Nga Redaksia.B 26.06.2018 13:40

Google Chrome në Android do të shkarkojë së shpejti artikuj relevantë të lajmeve kur të jetë e lidhur me Wi-Fi, gjë që duhet të ndihmojë për leximin offline, njoftoi kompania dje.

Ju mund të shkarkoni tashmë artikuj përmes aplikacioneve të palëve të treta ose duke ruajtur një faqe offline, por këto metoda shpesh kërkojnë që përdoruesit të zgjedhin manualisht cilat artikuj duhet të ruhen.

Meqenëse artikujt e cache janë ato që Google personalizon për ju, mund të mos jenë gjithmonë pikërisht ato që dëshironi të lexoni. Sidoqoftë, mund të jetë e dobishme për disa përdorues të cilët dëshirojnë të kenë pak përmbajtje për shikimin offline, derisa po lëvizin ose presin në një zonë me lidhje të kufizuar.

Google po synon veçoritë e reja në tregjet në zhvillim që kanë akses të kufizuar në të dhëna, dhe po shtrihet në 100 vende, duke përfshirë Indi, Nigeri, Indonezi dhe Brazil.

Nga Redaksia.B 26.06.2018 13:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.