Nga aeroporti maqedonasi dërgohet direkt në burg

Nga Redaksia.B 20.06.2018 12:56

Pas dhjetë vjetësh ai mendoi se udhëtimi do kalonte pa probleme në Gjermani. Por u gabua, pasi Prokuroria e Karlsruhe kishte vendosur fletë arresti për të, në rast se futej përsëri në Gjermani.

Pas aterimit në aeroportin e Köln/Bonn, një 51 vjeçar nga Maqedonia është arrestuar. Ai për shkak të një dënimi të mëparshëm duhet të kryejë edhe 457 ditë burg, shkruan general-anzeiger-bonn.de.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës, ku 51 vjeçari tentoi të fluturojë drejt Gjermanisë nga Stambolli. Për shkak të pjesëmarrjes me substanca narkotike ishte dënuar me 2.5 vjet burg, por pasi mbajti gjysmën e dënimit, dëbohet në vendlindje në 2008, përcjell albinfo.ch.

Pas dhjetë vjetësh ai mendoi se udhëtimi do kalonte pa probleme në Gjermani. Por u gabua, pasi Prokuroria e Karlsruhe kishte vendosur fletë arresti për të, në rast se futej përsëri në Gjermani.

Tashmë ai duhet të kryejë edhe pjesën e mbetur të burgut – plot 457 ditë.

Nga Redaksia.B 20.06.2018 12:56
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.