Regjistrimi në shkollat e mesme në Bujanoc vazhdon, nxënësit të verifikojnë vet procesin

Nga Redaksia 20.06.2018 08:40

Pas përfundimit të provimeve të cilat janë duke u zhvilluar në shkolla fillore do të filloj edhe regjistrimi në shkollat të mesme për vitin shkollor 2018/2019.

Shkolla e mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc për vitin e ri shkollor 2018/2019 do të mirëpres 210 nxënës në shtatë paralele në pesë profile të ndryshme shkollore.

Regjistrimi në shkollat e mesme do të bëhet me 12 Korrik të këtij viti, shkruan Titulli.com

Në bazë të suksesit të arritur gjatë shkollimit në shkolla fillore si dhe suksesit të arritur gjatë provimit të mbajtur në fund të klasës së tetë ministria e arsimit do të rangoj të gjithë nxënësit në profilet përkatëse.

Pas shpalljes së listës nga ministria e arsimit atëherë mund të filloj edhe regjistrimi në shkolla të mesme.

Të gjithë nxënësit mundë të verifikojnë vetë për regjistrimin në linkun e ministrisë së arsimit dhe zhvillimit të teknologjisë së Serbisë./Titulli.com/

Nga Redaksia 20.06.2018 08:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.