Brenda trenit mbretëror të ndërtuar në vitin 1977: Meghan Markle udhëton për herë të parë me Mbretëreshën Elizabeta II-të

Nga Redaksia.B 14.06.2018 13:41

Dukesha e Sussexit iu bashkua Mbretëreshës në një udhëtim me tren gjatë natës për në Cheshire.

Meghan Markle, e cila po kryen udhëtimin e parë si pjesëtare mbretërore duke mos u shoqëruar prej Princir Harry që muaji maj kur kurorëzuan lidhjen e tyre dyvjeçare përmes një dasmë luksoze.

Monarkja e ka ftuar Meghanin të shoqërojë atë për një ditë dhe duke pasur parasysh distancën e largët, treni u nis dje ndërsa ka arritur këtë mëngjes në stacionin Runcorn.

Lokomotiva e trenit përbëhet nga nëntë karroca, megjithatë këto shpesh reduktohen në shtatë varësisht nga numri i njerëzve që udhëtojnë dhe Madhëria e saj thuhet se e përshkon si një nga vendet e pakta ku mund të pushojë në privatësinë e plotë.

Treni jo komercial është i ndërtuar në vitin 1977 dhe përdoret gjerësisht gjatë turneut të Jubileut të Argjendtë.

Në të vërtetë, fotografitë e brendësisë së trenit tregojnë se si tani është shumë më funksionale, në kontrast me brendësinë e pëlhurave që ajo mburrej në kulmin e saj magjepsës.

Kjo vjen pas kritikave mbi shpenzimet e trenit mbretëror, të cilat i kushtuan taksapaguesve një milion euro në vitin 2016.

Shpejtësia e trenit kur udhëton Mbretëresha Elizabeta II-të është gjithmonë më e ulët se sa zakonisht.

Në dhomën e ndenjes ka një divan me jastëkë kadifeje të punuar me duar, kolltukë dhe tavolinë të vogël ngrënie.

Tavolina mund të zgjatet për gjashtë persona ndërsa ekziston edhe një tavolinë në një cep ku Madhëria e saj punon.

Nga Redaksia.B 14.06.2018 13:41
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.