Mosha është vetëm numër! Ja si falë teravitë imami 106 vjecar (Video)

Nga Redaksia.B 14.06.2018 12:56

Falja e namazit të teravive me xhemat është praktikë e njohur dhe shumë e preferuar te besimtarët musliman gjatë muajit të Ramazanit.

Ata që prijnë në faljen e teravive zakonisht janë imamë të xhamive ku mbahet namazi, por edhe rë rinj që u jepet rasti të dëshmojnë se sa këndues të mirë të Kur’anit famëlartë janë.

Por ky rast është vërtetë për tu quditur. Një plak i vjetër 106 vjecar në Egjipt bëhet udhëheqës i namazit të teravive, duke befasuar të gjithë. Shikojeni dhe binduni se ndonjëherë, mosha është vetëm numër!

Nga Redaksia.B 14.06.2018 12:56
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.