Dua Lipa barazon një rekord të vitit 1998 të Edwin McCain

Nga Redaksia.B 14.06.2018 12:50

Dua Lipa ka qenë këto ditë e përfolur për tradhtinë që i kishte bërë modeli Isaac Carew.

Por, pas këtyre raportimeve ka ardhur edhe një lajm pozitiv për bukuroshen tonë sa i përket rrafshit muzikor.

“New Rules” ka barazuar rekordin e më së shumti javëve të kaluara në krye të listës së pop muzikës së Billboard.

Dua me këtë këngë që është shikuar mbi 1.2 miliard herë në YouTube, ka qëndruar për 41 javë në top listë.

Ajo në këtë formë ka barazuar rekordin e vitit 1998 të Edwin McCain me këngën “I’ll Be”.

Theksojmë se këto matje janë bërë përmes transmetimit të këngëve në 40 radio stacione.

Zeshkania i bashkohet edhe Iggy Azaleas si femrat e vetme që kanë qenë pjesë e top-listës me tri këngë “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”. 

 

Nga Redaksia.B 14.06.2018 12:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.