Fitër Bajrami do të falët në ambient të hapur në Tërnoc

Nga Redaksia 14.06.2018 11:12

Për herë të parë në komunën e Bujanocit përkatësisht në fshatin Tërnoc i madh organizohet falja e namazit të Fitër Bajramit në ambient të hapur.

Ky manifestim fetarë mbahet në stadiumin e fshatit Tërnoc dhe ligjërues do të jenë imamët e tre xhamive të fshatit, shkruan Titulli.com.

Iniciatorë të faljes së namazit të Fitër Bajramit në ambient të hapur ishin të rinjtë si dhe këshilli i xhamisë së mesme.

Falja e namazit të Fitër Bajramit do të bëhet në orën 5 e 40 të mëngjesit përderisa programi i përgatitur nga organizatorët fillon që nga ora 5.00.

Për dallim nga namazi i Fitër Bajramit falja e namazit të sabahut bëhet në ora 4:20 në mëngjes në xhamitë e fshatit.

Në njoftimin e lëshuar nga këshilli organizativ i xhamisë së mesme paraqitet edhe programi i manifestimit të Fitër Bajramit.

Në ora 5:00 fillojnë ligjëratat nga Vesim ef. Avdiu       

Në ora 5:15 ligjëratë nga Nexhmedin ef. Saqipi

Në ora 5:40 falja e namazit të Fitër Bajramit nga Sevder ef. Bajrami

Ligjërata e Hytbes do të mbahet nga Sulejman ef. Fejzullahu

Këshilli organizativë në fund të njoftimit të lëshuar uron të gjithë qytetarët për festën e Fitër Bajramit si dhe i fton ata që të i bashkohen faljes së namazit në ambient të hapur. /Titulli.com/

Nga Redaksia 14.06.2018 11:12
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.