Jepet dhe revokohet leja për transmetim të kampionatit “Rusia 2018” në shesh

Nga Redaksia.B 14.06.2018 09:37

Komuna e Prishtinës dhe kryetari i saj, Shpend Ahmeti, janë akuzuar për shkelje ligjore, prandaj do të përballen me padi penale dhe civile, procedurat e së cilës do të nisin së shpejti, ka thënë të mërkurën në një konferencë shtypi, Kushtrim Demiri, drejtor ekzekutiv i “Prishtina Football Fest”.

Ai i ka bërë këto akuza në adresë të Komunës dhe kreut të saj, duke thënë se atij i fillimisht i ishte dhënë leje-pëlqimi për organizim të transmetimit publik të kampionatit botëror të futbollit “Rusia 2018” në sheshin “Skënderbeu”, por vetëm gjashtë orë pas kësaj, kjo leje i ishte revokuar sërish nga institucioni, shkruan sot Koha Ditore.

Demiri ka thënë se e gjitha kjo ka ndodhur, ndonëse kompania kishte respektuar vijën ligjore, duke drejtuar me kohë kërkesën në Komunën e Prishtinës për të marrë leje-pëlqim për organizimin e transmetimit.

Nga Redaksia.B 14.06.2018 09:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.