Vivo sjell Nex, telefonin pa korniza dhe me kamerën pop-up

Nga Redaksia.B 14.06.2018 09:33

Vivo ka njoftuar telefonin e tyre të ri; quhet Nex, ka një kamerë që mbyllet dhe hapet mbi ekran dhe gjithashtu ka një kornizë shumë të vogël, kështu që ekrani është pothuajse i avancuar.

Një koncept i dizajnit të telefonave nga Vivo ka bërë raundet e thashethemeve për një kohë tani me faqet që konfirmojnë disa javë më parë se një telefon i zgjuar me një dizajn të ngjashëm do të shpallet sot.

 

Nex është i bazuar në Apex dhe si telefon i ri ka një kamera selfie që duhet të shtypet për tu shfaq në sipërfaqe, ajo nuk ka një mbështjellës mbi ekran, që kur kombinohet me kornizën e hollë, rezulton në një raport ekran-në-trup në mbi 91%. Vivo thotë se ka një kornizë të vogël në pjesën e fundme, por me gjithë ndershmërinë, nuk është shumë i madh.

Vivo e quan ekranin ‘Ultra FullView Display’ dhe mat 6.59 inç ndërsa ka një rezolucion 2316 x 1080px.

Pasi që ka vetëm një kornizë të vogël fundore, sensori i gjurmëve të gishtërinjve është i integruar në ekran dhe nuk ka altoparlant me kufje pasi ekziston teknologjia e hedhjes së zërit të ekranit me karakteristika e telefonit. Sa i përket kamerave, ajo e frontit ka një sensor 8MP dhe një aperturë f / 2.0 ndërsa pjesa e pasme ka një vendosje të dyfishtë me 12MP f / 1.8 dhe 5MP f / 2.4 kamera. Trendi AI ende vazhdon, me njohjen e skenës, filtrave, HDR dhe kompozimit të fotografive të gatshme.

Snapdragon 845 është ndërtuar së bashku me 8GB RAM dhe ju keni një zgjedhje prej 128GB ose 256GB hapësirë ​​ruajtëse. Dyqani online Vivo gjithashtu liston një 6G RAM, në versionin 128GB të telefonit.

Nuk e dimë kur do të godasë dyqanet ndërkombëtare, por do të jetë në dispozicion në Kinë, që nga nesër, për CNY 4,498 (128GB) dhe CNY 4,998 (256GB). Versioni 6G RAM është pak më i lirë në CNY 3898 (£ 455 me kursin aktual të këmbimit).

Nga Redaksia.B 14.06.2018 09:33
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.