Vallja e “Shotës” tubon shumë spektatorë në Gjermani

Nga Redaksia.B 13.06.2018 10:23

Dhe sërish nuk duhet ankuar sa i përket motit në festën familjare në parkun Kleb të Gjermanisë, të organizuar nga shoqata miqësore e Nagoldit “I madhi e ndihmon të voglin”. Në të vërtetë, u paraqitën disa re të errëta, por festa kaloi pa ndonjë stuhi.

Pra, nuk ishte ndonjë befasi që të dielën ishte organizuar festë aq e madhe dhe mirëpritur për fëmijë. Në këtë mënyrë, organizatorët dhe vullnetarët e klubeve të dhe institucioneve të ndryshëm, që morën pjesë në këtë projekt, kanë pasur aq shumë punë dhe mezi ia dolën të menaxhojnë me kërkesat e lojërave individuale.

Garë interesante u zhvillua kur fëmijët u veshën si mace, kllounë apo monstra të vogla, shkruan “Schwarzwälder Bote”, njofton Albinfo.ch. Argëtim shkaktoi edhe ngjyrosja e trikove, ngjitja, apo edhe aksioni i imitimit të policëve, njësisë zjarrfikëse dhe ekipeve të shpëtimit. Një garë e vërtetë u zhvillua me lokomotivat e parkut të qytetit.

Për të shtuar edhe më shumë koloritin e manifestimit dhe që tuboi numër të madh spektatorësh, u përkujdes grupi shqiptar i valleve “Shota”, i cili ishte organizuar nga Shoqata kulturore në Nagold “Kosova” dhe Zeçir Gashi. Rrafsh 60 valltare e valltarë nga Zvicra, prezantuan valle tradicionale shqiptare, transmeton albinfo.ch.

Ishte më se e qartë se dy udhëheqësit e shoqatave të miqësisë, Thomas Baitinger dhe Markus Fritsch, kanë konstatuar bilans pozitiv. “Thjesht, është senzacionale se me çfarë angazhimi, shumë pjesëmarrës u përkujdesën për nja manifestim aq të gjallë dhe kolorit”, ka pohuar i gëzuar Markus Fritsch.

Nga Redaksia.B 13.06.2018 10:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.