Komuna e Bujanoci përgatit projekt për ujërat e zeza në konkursin e BE-së

Nga Redaksia 13.06.2018 09:45

Komuna e Bujanocit me anë të këshillit komunal ka marrë vendim në hartimin e planit detaj të rregullimit për evakuimin e ujërave të zeza, plan ky me të cilin do të konkurrohet në programin evropian “EU Pro”.

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi deklaroi se komuna do të konkurroj në programin “EU Pro” për financim të planit për evakuimin e ujërave të zeza, shkruan TYitulli.com.

“Do të konkurrojmë në programin e ri të bashkimit evropian Eu Pro vlera e projektit do të jetë 15 mijë euro për hartimin e planit. Ne kemi filluar me projektin kryesorë të ndërtimit të projekt dokumentacionin për ndërtimin e fabrikës për përpunimin e ujërave të zeza” u shpreh kryetari i komunës, Kamberi.

EU Pro është program i financuar nga bashkimi evropian që ka filluar të implementohet nga muaji Janar i vitit 2018 si vazhdimësi e programeve të mëparshme të Bashkimit Evropian në Serbi./Titulli.com/

Nga Redaksia 13.06.2018 09:45
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.