Vuçiq: S’ kam parë dokument të BE-së për Kosovën, të tjerët i kam hedhur poshtë

Nga Redaksia.B 13.06.2018 09:26

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka parë asnjë dokument të Bashkimit Europian lidhur me marrëveshjen detyruese juridike me Kosovën, porse i ka parë disa dokumente të tjerë të cilët i ka hedhur poshtë, transmeton Koha.net.

"Si dokument të BE-së s’e kam parë asnjë, as si projekt dokument dhe as si propozim. I kam parë disa dokumente të tjerë dhe i kam hedhur poshtë. Kurrë nuk m’i kanë treguar dhe s’i kam parë”, citon Novosti të ketë thënë Vuçiq.

"Kur të arrijë diçka serioze, do të ju njoftoj “, ka theksuar kryetari serb.

Duke folur për vazhdimin e bisedimeve me Kosovën, Vuçiq ka thënë:

„Ne jemi të gatshëm për vazhdimin e bisedimeve, por për zgjidhje të mëdha, zgjidhje që duhet ta shënjojnë të ardhmen tonë , me paqe kompromis, për të duhet të keni BE-në, por edhe fuqitë e mëdha, SHB A-në, Rusinë e Kinën”.

Ai ka përfunduar se për të gjitha këto tashmë ka folur me presidenti rus Putin, me ambasadorin e tij Çepurin si dhe me ambasadorin amerikan Kyle Scott.

Nga Redaksia.B 13.06.2018 09:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.