Pesëshja e Marokut përfaqëson Holandën në Kupën e Botës

Nga Redaksia.B 13.06.2018 09:20

Kur holandezët të ulen për të shikuar hapjen e Kupës së Botës në Rusi të enjten, mungesa e skuadrës së tyre në listën e 32 shteteve pjesëmarrëse do të jetë një kujtim i hidhur se sa poshtë kanë rënë në renditjen botërore.

Mirëpo, lojtarët e lindur në Holandë me gjasë do të jenë në përbërje të Marokut kur të luajnë në ndeshjen e parë të Grupit B kundër Iranit në St. Petersburg të premten, duke u ofruar holandezëve një rast për të shikuar turneun me interesim pak më të madh, transmeton Koha Ditore.

Festimet në qytetet holandeze kur Maroku siguroi kualifikimin në Kupën e Botës, shfaqën emocionet në mesin e komunitetit prej 400 mijë sosh në Holandë. Dhe mbulimet në media në javët e fundit kanë dhënë një ndjenjë se pjesa e tjetër e Holandës është përcaktuar për Marokun gjatë botërorit.

Kontingjentet e lojtarëve të lindur në Holandë kanë qenë pjesë e përfaqësueses së Marokut për më tepër se një dekadë dhe pesëshja Mbark Boussoufa, Karim El Ahmadi, Hakim Ziyech dhe vëllezërit Nordin e Sofyan Amrabat, pritet të kenë rol të madh në Rusi.

Nga Redaksia.B 13.06.2018 09:20
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.