Agjenti i Dembeles në Itali, do të dëgjojë ofertat e tre gjigantëve italianë

Nga Redaksia.B 13.06.2018 08:55

Është raportuar se agjenti i mesfushorit të Tottenham Hotspur, Moussa Dembele është në Itali për të dëgjuar ofertat nga Interi, Napoli dhe Juventusi.

Reprezentuesi belg ka qenë i lidhur me të tre klubet gjatë verës së kaluar, por që mbeti te klub londinez pas këmbënguljes së Mauricio Pochettinos. 

Mediat italiane shkruajnë se për të siguruar shërbimet e futbollistit klubet duhet të paguajnë 30 milionë euro.

Tani Gianluca Di Marzio, eksperti i transferimeve, ka treguar për televizionin Sky Sports se agjenti Tom de Mul gjendet në shtetin italian për të dëgjuar ofertat.

Inter dhe Juve mendohet të jenë përpara Partenopeit, por ka edhe interes nga Super League kineze.

Lojtari 30-vjeçar është i vetëdijshëm se kjo mund të jetë kontrata e tij e fundit e madhe dhe po kërkon të marrë një ofertë sa më fitimprurëse.

Ndryshe, Dembele ka kontratë të vlefshme me klubin anglez deri në verën e vitit të ardhshëm.

Nga Redaksia.B 13.06.2018 08:55
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.