Dhjetë të lënduar pas një zjarri në aeroportin e Frankfurtit

Nga Redaksia.B 12.06.2018 12:53

Dhjetë persona janë lënduar, kjo si pasojë e një zjarri i cili kaploi rimorkion e një avioni në aeroportin gjerman të Frankfurtit.

Avioni priste të nisej për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan albinfo.ch.

Sipas mediave gjermane, ende janë të panjohura rrethanat e zjarrit që kaploi rimorkiatorin e avionit të “Lufthansës”.

Sipas zëdhënëses së kompanisë ajrore gjermane, avioni në ato moment ishte i zbrazët, përpara se të nisej drejt qytetit verior amerikan të Filadelfias.

“Zjarri përhapi një re të dendur tymi, që u shua plotësisht”, ka njoftuar zëdhënësi i ”Lufthansas”.

“Avioni pësoi dëme të konsiderueshme. Masat e nevojshme për riparimin e avionit do të përcaktohen me projektuesin e mjetit”, ka shtuar ai duke thënë se  nuk ka asnjë të plagosur rëndë.

Nga Redaksia.B 12.06.2018 12:53
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.