Microsofti punon në konsolën e re Xbox

Nga Redaksia.B 12.06.2018 09:49

Konsola Xbox One X u lansua vitin e kaluar dhe ishte praktikisht një version i përmirësuar i modelit Xbox One, me mbështetje për lojëra 4K.

Microsoft ka njoftuar tashmë se ka filluar të punojë në konsolë tjetër Xbox, transmeton KP.

Kompania nuk dha ndonjë informacion konkret për konsolën e re dhe çfarë mund të presim kur hardueri është në pyetje, gjë e cila sugjeron se pajisja e re mund të dalë në treg pas dy vjetësh.

Microsoft nuk është zhvilluesi i vetëm që po punon në konsolën e gjeneratës së ardhshme. Sony ka konfirmuar më herët se nga konsola e re e ardhshme PlayStation na presin edhe të paktën tri vjet.

Nga Redaksia.B 12.06.2018 09:49
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.