Si t’i bëni vetë freskuesit e ajrit në mënyrë natyrale?

Nga Redaksia.B 12.06.2018 09:31

Në sajë të rozmarinës dhe vanillës, ky është një aromatizues ambienti shumë freskues. Priteni limonin dhe limonin e gjelbër në feta, vendosni në një kavanoz dhe shtoni ujë. Më pas, shtoni vetëm disa pika ekstrakt vanilje dhe 3-4 gjethe rozmarine.

Limon, trumzë, mentë dhe ekstrakt vanille

Aroma e pazakontë e trumzës kombinohet në mënyrë ideale me limonin dhe menten. Prisni një limon në feta, vendoseni në kavanoz dhe shtoni pak ujë. Shtoni disa pika të mentes dhe trumzës së freskët.

Ju gjithashtu mund të përdorni gjethe të thara trumze ose mente pasi gjenden më lehtë. Shtoni disa pika të ekstraktit të vaniljes.

Portokall, xhenxhefil dhe bajame

Përzierja e aromës së ëmbël dhe djegëse e bën kombinimin e përsosur për freskimin e ajrit. Priteni një portokall në feta të rrumbullakta të trasha, vendosni në një kavanoz dhe shtoni pak ujë.

Shtoni disa feta limoni për ta bërë aromën edhe më të freskët. Shtoni edhe xhenxhefilin e freskët, të prerë në copa të vogla.  Më pas, shtoni disa pika vaj esencial nga bajamja.

Nga Redaksia.B 12.06.2018 09:31
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.