Humanisti Halil Kastrati: Do të ndihmojmë 100 familje në Preshevë gjatë Ramazanit

Nga Redaksia 12.06.2018 01:52

Humanisti shqiptarë, Halil Kastrati i njohur në opinion me aktivitetet e tij në kuadër të shoqatës “Jetimat e Ballkanit” ka paralajmërur një aksion humanitarë në komunën e Preshevës.

Ai këtë e bëri të ditur përmes një postimi në facebuk gjatë takimit me kryetari e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, shkruan Titulli.com.

“Me kryetarin Arifi morëm vendim që të bëhet një aksion i madh humanitar në Preshevë ku ditën e fundit të Ramazanit të ndihmohen 100 familje nevojtare në Preshevë ku komuna do ti përzgjedh familjet dhe nga Jetimat e Ballkanit do të jenë ndihma me pako ushqimore”, ka shkruar Kastrati.

Ai është shprehur se ka pasur edhe një takim me disa biznesmen të Kosovës në fushën e blegëtorisë./Titulli.com/

Nga Redaksia 12.06.2018 01:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.