Adoleshentet në dietë kanë qejf alkoolin dhe cigaren!

Nga Redaksia.B 11.06.2018 14:47

Artikujt më të lexuar

Artikujt e ngjashëm

Vajzat adoleshente të cilat janë në dietë, kanë më shumë gjasa të shkojnë në ndeja ku përdoren pijet alkoolike dhe cigaret.

Studimi i fundi i realizuar në një Universitet të Kanadasë, thekson se përpjekja për të humbur peshën, po çon tinejgjerët në një sërë sjelljesh të dëmshme, duke përfshirë edhe kalimin e ushqimit, njofton Klan Kosova.

Hulumtuesit potencojnë se kjo ka lidhje me imazhin e dobët të trupit të njeriut.

Ekipi shqyrtoi të dhënat nga analiza e më shumë se 3300 vajza të shkollës së mesme, njofton Klan Kosova.

Nga Redaksia.B 11.06.2018 14:47
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.