Era Istrefi për Billboard: “Prisoner” më identifikon mua

Nga Redaksia.B 08.06.2018 14:26

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, nuk mund të zihet asnjëherë e papërgatitur në kërkim të suksesit.

Ajo së fundmi ka lansuar prjoektin “Prisoner” në versionin audio që ka mahnitur gjithë botën e muzikës.

Pak kohë pasi realioi këngën zyrtare të Kupës së Botës, këngë e prodhuar nga Diplo, Era Istrefi ka zgjeruar famën e saj globale me një tjetër ‘single’ që i shtohet listës së këngëve ritmike reggae të repertorit impresiv të pop yllit.

“Jam rritur duke dëgjuar këngë reggae, kështu që kur dëgjova një demo të “Prisoner”, realizuar nga Emily Ëarren dhe Scott Harris, kam ndjerë se kënga është aq në ildhje me mua, me melodi të mrekullueshme dhe tekst me të cilin unë identifikohem”.

“Ka nivele emocionale që më çojnë në vende të lumtura dhe melankolike, teksa jam në mënyrë autentike në zhanrin reggae, gjë që më pëlqen”, u shpreh Era për Billboard.

Istrefi dëshmon shumëanshmërinë e saj në projektin e upnuar nga Ëarren dhe Harris, ekipi fantastik q realizoi hitet e The Chainsmokers dhe Shaën Mendes e shumë yjeve tjera.

Për artistë në ngritje duket se ky është test për potencialin e saj, teksa Era edhe një herë sipas Billboard ka treguar sensin e saj kreativ i cili është i papërballueshëm.

Nga Redaksia.B 08.06.2018 14:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.