Ekspozita nga nxënësit ende e hapur në Bujanoc

Nga Redaksia 08.06.2018 14:10

Hapet ekspozita e pikturës në lokalitet shtëpisë së kulturës në Bujanoc, organizuar nga Shqiprim Fejzullahu me prezantimin e 215 pikturave nga 12 nxënës.

Në hapjen solemne morën pjesë mbi 80 persona ndërsa të interesuarit e artit ka vizituar edhe pikturat e vendosura.

Sipas Shqiprim Fejzullahut organizator i ekspozitës së pikturës për Titulli.com deklaroi se është i kënaqur me pjesëmarrjen e qytetarëve në hapjen e ekspozitës.

“Jam i kënaqur shprehjen e interesimit të qytetarëve për të parë nga afër pikturat e përgatitura nga nxënësit e mi, ku këta nxënës morën edhe komplimente të shumta nga artdashësit. Tani nxënësit janë edhe më të motivuar për të punuar”, u shpreh Fejzullahu për Titulli.com.

Hapja zyrtare e ekspozitës së pikturave të përgatitura është bërë me datën 7 Qershor me fillimin në ora 17:00 me qëllim paraqitjen e artit realist me karakter edukativ, informues dhe sensibilizues./Titulli.com/

Nga Redaksia 08.06.2018 14:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.