Tenori Riad Ymeri shkëlqen në ,,Triumfi i muzikës” në New York

Nga Redaksia.B 08.06.2018 13:45

Tenori i njohur shqiptar, Riad Ymeri, djal Prishtine, i cili qe disa vite jeton ne Nju Jork dhe paraqitet ne skenat më të njohura operistike të SHBA-ve dhe me gjerë, mbrëmë shënoi edhe një sukses të madh në manifestimin e quajtur ,,Triumfi i muzikës”, që u mbajt në Menhetern.

Ai interpretoi arie nga ,,Kavaleria Rustikana”, pastaj nga ,,Ballo në Maschera” të Verdit si dhe arie nga ,, Madam Baterfllaj,, të Puçinit, në duet me këngëtaren shumë premtuese, Megan Nielson.

Shumë dashamirë të operës, në mesin e të cilëve kishte ehe shqiptaro-amerikanë, i duartrokitën gjate këtij tenori të talentuar shqiptar si dhe orkestrës së bashkuar nga talentë të rinj, të dalë nga akademitë e muzikës.

Riad Ymerin e njeh dhe çmon edhe publiku i Tiranës dhe Prishtinës,të cilët i ka fascinuar me paraqitjet e veta operistike.

Nga Redaksia.B 08.06.2018 13:45
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.