Rruga Nesalcë-Lluçan paraqet rrezik, banorët kërkojnë intervenimin e komunës së Bujanocit (video)

Nga Redaksia 08.06.2018 09:04

Shkurret e mbulojnë rrugën Lluçan-Nasalcë, rrugë kjo që është mjaft e frekuentuar dhe e harruar nga institucionet komunale kurse banorët ankohen për mos pastrimin e saj.

Pas marrjes së lajmit për plotësimin e kërkesës të komandës së Brigadës së 4 të ushtrisë tokësore për pastrimin e rrugës nga fshati Lluçan në drejtim të fshatit Dobrosin, banorët shprehë pakënaqësinë e tyre pasi që ata kërkojnë që edhe rruga Lluçan- Nasalcë të pastrohet nga institucionet përkatëse.

Një qytetarë nga fshati Nesalcë për Titulli.com u shpreh se rruga Lluçan-Nasalcë është në gjendje shumë të keqe dhe e rrezikshme për qarkullim nga veturat dhe këmbësorët nga shkurret e rritura.

“Rruga ku mua më duhet të kaloj çdo ditë është në gjendje shumë të keqe dhe është bërë e rrezikshme për tu kaluar nga rritja e shkurreve të cilat kanë dalë edhe në rrugë e që shumë herë ka shkaktuar aksidente. “ tha qytetari për Titulli.com.

Një qytetarë tjetër nha fshati Lluçan që deshi të mbetet anonim theksoi se përderisa komuna e Bujanocit është në gjendje të i plotësoj kërkesat e ushtrisë tokësore ajo duhet të jetë në gjendje që të i përmbush edhe detyrimet ndaj qytetarëve shqiptarë të këtyre lokacioneve.

“Përderisa komuna po i plotëson dëshirat ushtrisë tokësore ajo duhet të i përmbush edhe detyrimet e saja karshi qytetarëve” shtoi qytetari, transmeton Titulli.com.

Ditë më parë shtabi për situata të jashtëzakonshme në komunën e Bujanocit ka aprovuar kërkesën nga Komanda e Brigadës së 4 të ushtrisë tokësore për pastrimin e rrugës Lluçan-Dobrosin në vlerë prej 500 mij dinarë.

Shefi i kabinetit të komunës së Bujanocit, Rahim Salihi është deklaruar pas këtij vendimi se rritja e degëve të drunjëve përveç që nxen rrugën, ajo paraqet edhe rrezik të madh për zhvillimin normal të komunikacionit në këtë pjesë dhe rritë mundësinë e aksidenteve rrugore.

“Tragjeditë eventuale që mund të ndodhin në këtë rrugë (kemi raste kur kanë ndodhur) nuk na duhen aspak. Është obligim i yni t'i evitojmë ato”, është shprehur Salihi./Titulli.com/

Nga Redaksia 08.06.2018 09:04
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.