Shkolla e mesme gjermane do të kryejë udhëtim studiues mbi Shqipërinë

Nga Redaksia.B 07.06.2018 14:10

Shkolla e mesme gjermane “VHS-Förderverein” nga qyteti Bensheim do kryejë një udhëtim në tokat shqiptare nga 7 deri 17 shtator. Përveç nxënësve ajo fton edhe të interesuarit tjerë që ti bashkangjiten në këtë udhëtim mbresëlënës, shkruan morgenweb.de.

“Shqipëria është ndër vendet më të larmishme në Ballkan dhe ndër më të vjetërit në botë, mezi i njohur, por me shumë pamje spektakulare,” përcjell albinfo.ch.

Natyra, gjurmët e antikitetit, qytete të vjera, xhamia dhe kisha ndërthuren me mikpritjen magjepsëse të banorëve.

Fluturimi do kryhet nga Frankfurti direkt në Tiranë, ku nga këtu do fillojë mësimi turbulent i historisë. Në program qëndron vizita në Berat, Apolonia, Vlora, Butrinti, Saranda, Gjirokastra, Korca.

Në fund do vizitojnë edhe Ohrin në Maqedoni.

Nga Redaksia.B 07.06.2018 14:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.