Real Madrid e zhgënjen Ronaldon, e konfirmon agjenti i tij

Nga Redaksia.B 07.06.2018 10:16

Sipas shout sportiv televiziv “El Chiringuito” sulmuesi i Real Madridit është i palumtur me qëndrimet e fundit të klubit për të ardhmen e tij

Jorge Mendes, agjenti i Cristiano Ronaldos është takuar sot me përfaqësues të Real Madridit dhe sipas programit televiziv spanjoll “El Chiringuito” me gazetarin Edu Aguirre që ka thënë se takimi e ka lënë portugezin në mendime dhe të palumtur për shkak të qëndrimeve të fundit të klubit.

Aguirre ka thënë se ai nuk mund të jep detale të sakta për takimin, por Ronaldo më të vërtetë “është lënduar” nga ajo që kanë thënë përfaqësuesit e Los Blancos.

Gazetari ka thënë se lojtari është “shumë i palumtur” me këto qëndrime edhe pse Ronaldo ishte lojtari kyç që i fitojë tri Liga të Kampionëve.

Këto qëndrime vetëm sa do ta largojnë atë nga Real Madridi.

Cristiano tregojë shenja dyshimi për të ardhmen e tij në Real Madrid menjëherë pasi u dha fërshëllima e fundit e finales se Ligës së Kampionëve, duke thënë se “kishte kënaqësinë që luajti për Real Madridin” dhe se ai do të thotë diçka derisa shumica e tifozëve ishin “në anën e tij”.

A do të jetë Ronaldo në Real Madrid vitin e ardhshëm?

Ylli portugez ende nuk ka thënë diçka zyrtare për situatën e tij pas bombës që hodhi në Kiev, edhe pse ka pasur thashetheme se ai ka kërkuar një kontratë marramendëse nga Real Madridi me rritje të madhe rroge.

Sulmuesi 33-vjeçar megjithatë ka thënë “shihemi vitin tjetër” para tifozëve të Real Madridit në festën për fitoren e 13’të të Ligës së Kampionëve. 

Nga Redaksia.B 07.06.2018 10:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.