Kosovari kërcënon serbin në kampin e azilantëve Hamburg

Nga Redaksia.B 06.06.2018 13:00

Një 19 vjeçar kosovar kërcënoi 26 vjeçarin serb në kampin e azilantëve në Wandsbeker Hamburg. U deshën 14 automjete policore për të shuar përleshjen mes dy të rinjve dhe tensionin e banorëve tjerë.

Fillimisht 19 vjeçari kërcënoi me sende të forta metalike 26 vjeçarin, por u desh ndërhyrja e policisë për të parandaluar konflikte tjera. Banorët e kampit ishin tepër të tensionuar dhe vetëm ndërhyrja masive e policisë mund ti qetësonte ata, shkruan Hamburger Abendblatt.

Të dy personat u arrestuan nga policia, Kundrejt 19 vjeçarit është ngritur edhe një ecuri penale.

Nga Redaksia.B 06.06.2018 13:00
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.