Aksion për ndërtimin e një shtëpie të familjes që mban gjallë shkollën në Medvegjë

Nga Redaksia 06.06.2018 09:30

Është marrë aksion për ndërtimin e një shtëpie për një familje 5 anëtarëshe në komuën e Medvegjës.

“Jemi të një mendimi që me çdo kusht të mobilizohemi që në dimrin e ardhshëm kjo familje të ketë të zgjidhur çështjen e banimit”, thuhet në njoftimi dërguar redaksisë së Titulli.com.

Kjo iniciativë është marrë nga Fondi Humanitarë për Medvegjë në Zvicër në bashkëpunim me të gjitha subjeketet politike dhe organizatat tjera që veprojnë në komunën e Medvegjës.

Këto kanë njoftuar se tani është rasti që të ndihmohet kjo familje e cila është në gjendje të mjerueshme dhe se 3 fëmijët e saj e mbajnë një shkollë (paralele) të hapur në gjuhën shqipe në Medvegjë.

Të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të jenë pjesë e këtij aksioni të lajmërohen tek iniciuesit lokal në Medvegjë./Titulli.com/

Nga Redaksia 06.06.2018 09:30
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.