Milan kërkon 70 milionë euro për ta lëshuar lojtarin e saj

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:39

Skuadra italiane Milan, po planifikon disa ndryshime gjatë afatit kalimtar, ku përpos disa përforcimeve, po planifikon të largojë edhe disa lojtarë.

“Rossoner”-ët ditë më parë bënë të ditur se, të gjithë lojtarët e saj mund të shiten, mirëpo vetëm nëse ka oferta që konsiderohen të denja nga klubi italian.

Ky prononcim erdhi nga drejtori sportiv i Milan, Massimiliano Mirabelli, në lidhje me largimin e portierit Gianluigi Donnarumma, për të cilin tha se Milan do të pranonte ta transferonte atë, vetëm në rast se ka ndonjë ofertë të mirë, por pa cekur shifrën.

Përfundimisht duket se kuqezinjtë e kanë caktuar çmimin për gardianin 19 vjeçar, të cilin e vlerësojnë 70 milionë euro, për të cilin kishte interesimit të madh nga shumë skuadra.

Mirëpo, “Tuttosport” raporton se, trajneri gjerman i Liverpool, Jurgen Klopp, së fundmi është takuar me agjentin Mino Raiola, i cili e përfaqëson portierin Donnarumma, ku kanë diskutuar për mundësinë e transferimit të italianit 19 vjeçar në “Anfield”.

Paraprakisht, u tha se edhe skuadra franceze e Paris Saint-Germain, kishte bërë një tentim për të bindur drejtuesit e Milan që ta lejojnë Donnarumman të kaloj në Paris, mirëpo skuadra italiane si shkëmbim nga PSG, e kishte kërkuar sulmuesin Edinson Cavani.

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.