Fillon shtija e biletave për miqësoren Kosovë – Shqipëri

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:37

Pas disa peripecive, ndeshja miqësore në mes të Përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, u vendos përfundimisht se do të zhvillohej në stadiumin “Letzigrund” në Cyrih të Zvicrës, më 29 maj.

Bernard Challandes, përzgjedhësi i ekipit kosovar, do të shënoj kthimin e tij në stadiumin “Letzigrund” pas pothuajse 10 vitesh si trajner i FC Zurich, me synimin e fortë për avancimin e rangimit të Kosovës në FIFA / Coca-Cola World Ranking.

Përveç aspektit konkurrues, kjo ndeshje historike do të jetë një takim vëllazëror përmes të cilit do shënohet fuqia e sportit e sidomos e futbollit.

Kurse, biletat për ndeshjen miqësore Kosovë – Shqipëri, zyrtarisht do të fillojnë të shiten që nga dita e sotme (e premte – 18 maj) nga ora 15:00.

Biletat blihen online përmes faqes:

https://www.starticket.ch/fr/tickets/fussball-landerspiel-kosovo-vsalbanien-20180529-2000-letzigrund-zurich

E po ashtu edhe për të gjithë ata që janë në Zvicër, në pikën e shitjes: Posta, Manor, Coop City

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.