Vijnë kërcënimet e radhës nga ISIS për Messin, Ronaldon dhe Kupën e Botës: “Toka do të mbushet me gjakun tuaj”

Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:42

Grupi terrorist ISIS kanë vazhduar me kërcënime, duke etiketuar përsëri dy yjet më të mëdha të futbollit, Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, dhe duke paralajmëruar sulmet ndaj Kupës së Botës.

Dy superyjet botërore janë shfaqur në një imazh në fushën e një stadiumi të mbushur, me xhihadistët me thikë në qafën e Messit dhe Ronaldos.

Me pamjen e padëshiruar të dy lojtarëve, e lëshuar në Telegram nga një grup pro-ISIS, një titull frikshëm paralajmëron futbollistët se “toka do të mbushet me gjakun e juaj”.

Një poster i dytë tregon një militant që mbante një mjet shpërthyes në dorë në një stadium.

Ky poster vjen me mesazhin: “FIFA Kupa e Botës Rusi 2018 – fitorja do të jetë e jona”.

Megjithatë, ky është vetëm kërcimi i fundit i një serie kërcënimesh online të bëra kundër turneut të futbollit që do të mbahet gjatë kësaj vere.

Ylli i Barcelonës, Messi, dhe ai i Real Madridit, Ronaldo, kanë qenë objekt i paralajmërimeve të ngjashme edhe gjatë vitit të kaluar.

Përveç këtyre dy yjeve, edhe braziliani Neymar ka qenë në të kaluarën cak i kërcënimeve të ISIS-it.

Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.