Listë e gjatë e VIP-ve që agjërojnë

Nga Redaksia.B 16.05.2018 14:03

VIP-at urojnë fillimin e Ramazanit Besimtarët myslimanë në mbarë botën nisën sot muajin e shenjtë të Ramazanit, gjatë të cilit të gjithë ata që kanë mundësi agjërojnë, duke u përmbajtur nga konsumimi i ushqimit dhe pijet.

Në kalendarin islamik muaji i Ramazanit është muaji më i mirë i vitit, në të cilin veprat vlerësohen shumëfish dhe shpërblehen. Ramazani quhet muaji i mëshirës, por edhe i ngritjes shpirtërore dhe intelektuale.

Në këtë muaj të shenjtë shumë fytyra publike do u bashkohen shtresave sociale shoqërore nëpërmjet agjërimit  dhe përjetimit të urisë. Në listën e gjatë të këngëtarëve që kanë deklaruar se agjërojnë janë Ledri Vula, Lyrical Son, Mc Kresha, Violetë Kukaj, Ardian Gaxha, Leonora Jakupi, Teuta Kurti, Big Mama, Xuxi, Sidrit Bejleri, Arta Bajrami dhe Shpat Kasapi.

Ndërsa nuk munguan as urimet nga këngëtarët. Mahmut Ferati, Vjollca Selimi, motrat Mustafa, Shyhrete Behluli, Vesa Luma, Yll Limani, Dafina Zeqiri, Edona Llalloshi etj, uruan myslimanët për fillimin e këtij muaji të bekuar.


Nga Redaksia.B 16.05.2018 14:03
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.