Maradona, drejtor sportiv i Dynamo Brestit

Nga Redaksia.B 16.05.2018 13:48

Diego Armando Maradona, një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, u emërua drejtor i Dynamos nga Bresti.

Argjentinasi ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare me dëshirën për të ndihmuar Dinamon që të thyejë sundimin 12-vjeçar të BATE Borisovit në Bjellorusi.

 

Legjenda 57-vjeçar do të punojë në zhvillimin e klubit, por gjithashtu do të merr vendime lidhur me stafin dhe lojërat ndërsa do të jetë edhe mbikëqyrës i shkollës së futbollit të klubit.

Maradona u shkarkua muajin e kaluar si trajner i Fujairah, ekip i ligës së dytë të Emirateve të Bashkuara Arabe, por shpejt gjeti një angazhim të ri.

Theksojmë se Maradonas i është mohuar hyrja në SHBA pas komenteve të ‘çmendura’ që bëri për Presidentin e shtetit, Donald Trump.

Maradona ka pasur probleme edhe në të kaluarën me Shtetet e Bashkuara – që datojnë më shumë se 20 vjet.

Gjatë Kupës Botërore të vitit 1994, ai dështoi në testin e drogës duke rezultuar pozitiv dhe më pas u dërgua në shtëpi nga kampi i Argjentinës. 

Nga Redaksia.B 16.05.2018 13:48
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.