Presidenti i Çekisë merr rakinë serbe si dhuratë dhe thotë se Kosova udhëhiqet nga “narko-mafiozët” (Video)

Nga Redaksia.B 16.05.2018 11:54

Presidenti i Republikës Çeke, Milosh Zeman tha në Jakartovice në lindje të Republikës Çeke se zyrtarët e Kosovës janë “narko-mafiozë të financuar nga krimet e luftës”.

Një deklaratë e tillë, siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, presidenti çek e kishte bërë kur ai kishte marrë një dhuratë nga një prej mbështetësve të tij serb, si “mirënjohje për refuzim të takimit me zyrtarë të Kosovës dhe bllokimin e emërimit të Ambasadorit të Republikës Çeke në Prishtinë”.

 

“Ma jep. Do të jetë diçka si raki. Unë gjithmonë kam folur për këta përfaqësues (të Kosovës) si narkomafiash që financohen nga krimet e luftës. Kjo mendoj se është e mjaftueshme”, citohet të ketë thënë Zeman si një adhurues i famshëm i pijeve alkoolike.

Siç thuhet më tej, edhe pse vizitat e Zeman në rajone të ndryshme të Republikës Çeke shpeshherë janë shoqëruar me protesta, në një rast të tillë kjo nuk ka ndodhur.

Mediat serbe kanë publikuar edhe videon ku ai thotë një deklaratë të tillë – deklarate e tij është pas minutës së 14-të.

Nga Redaksia.B 16.05.2018 11:54
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.