Gmail vjen me ‘Smart Compose’

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:25

Shërbimi popullor i Gmail në Google po ndryshon përsëri me një veçori të re që është caktuar për të ndarë me të gjithë përdoruesit dhe Gmail nëpërmjet një aplikacioni të ri, ka vendosur të përshpejtoj mesazhet.

‘Kompozimi i zgjuar’ do të fillojë të qarkullojë në javët e ardhshme me aftësinë për të parashikuar atë që përdoruesit duan të thonë para se të shkruhet. Google thotë se ky funksion i ri i mundësuar nga ineligjenca artificiale “do t’iu ndihmojë të hartoni email nga e para, më shpejt”, shkruan Telegrafi.

 

Firma e fuqishme e motorëve të kërkimit, tha në një postim se “Nga përshëndetja juaj në mbylljen tuaj (dhe frazat e zakonshme në mes), Smart Compose sugjeron fjali të plota në emailin tuaj në mënyrë që ju të mund t’i hartoni me lehtësi”.

Duke vepruar në sfond, përdoruesit mund të shkruajnë një email si zakonisht, por Smart Compose do të ofrojë sugjerime ndërsa shkruajnë.

Një njoftim i detajuar pritet në ditët në vazhdim. 

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:25
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.