BlackBerry vjen me modelin e ri Key2

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:24

Kanë qarkulluar thashetheme dhe spekulime rreth një telefoni të ri BlackBerry të quajtur Key2, i cili tani është zyrtar – BlackBerry ka dërguar ftesa për një ngjarje të veçantë lansimi në Nju Jork më 7 qershor dhe përmend modelin – Key2.

Telefoni do të jetë vazhdim i BlackBerry KeyOne të vitit të kaluar, i cili na bëri përshtypje me dizajnin dhe sigurinë e softuerit të drejtuar nga tastiera, por që kishte të metë në aspektin e performancës dhe të gjitha gjërave të tjera që një telefon modern do të duhet t’i trajton këto ditë – si muzika dhe filmat.

 

Nëse keni një dëshirë të zjarrtë për telefonat BlackBerry të kaluar, lansimi i Key2 duhet patjetër të jetë i vlefshëm për t u hulumtuar. Sllogani në ftesë është “një ikonë e rilindur”, kështu që tingëllon si modeli klasik i BlackBerry i përditësuar për botën në 2018, bën të ditur TechRadar.

Bazuar në atë që kemi dëgjuar deri më tani, ne presim një kamerë me dy lente në anën e pasme të pajisjes dhe natyrisht një tastierë të përshtatshme që mund të shtypni shifrat tuaja.

Jemi tani më pak se një muaj larg nga data e nisjes, prandaj do të duhej të fillojmë të dëgjojmë më shumë zëra në ditët e ardhshme, në lidhje me karakteristikat e reja që bie me vete kjo pajisje.

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.