Fansat e video-lojrave mos shpresoni kot, në qershor nuk do ta shohim PlayStation 5

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:18

Fansat e PlayStation kanë pritur brezin e pestë konsol për disa kohë, por ai nuk do të jetë në shfaqjen E3. Kjo është konfirmuar nga Sony.

Shumë fansa të PlayStation pritet të jenë në konferencën Sony E3 të këtij viti me lojëra të reja për të zbuluar detajet e PlayStation 5, por që kjo nuk do të ndodhë.

Panairi më i madh i lojrave do të mbetet i rezervuar vetëm për hitet e ardhshme të mëdha, dhe kjo u konfirmua nga Shawn Layden nga Sony i cili njoftoi në blogun zyrtar se nuk do të ketë shpallje të pajisjeve të reja. Pra, fokusi do të jetë në lojëra si, Spider-Man, Last Of Us 2.

Edhe pse thashethemet rreth PlayStation 5 kanë qenë rreth e rrotull për një kohë, nuk është aq e çuditshme saqë nuk do ta shohim ende.  Nga ana tjetër, analistët presin të shohin gjeneratën e ardhshme të konsolave ​​në shtëpi në fillim të vitit 2020, sipas ScreenRant.

Nga Redaksia.B 16.05.2018 10:18
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.